České švýcarsko o.p.s.

1. Úvodní zastavení - Informační centrum v Jetřichovicích


Vítejte na výchozím zastavení virtuální naučné stezky “Vývoj lesů Českého Švýcarska”. Chcete se dozvědět, komu patřily zdejší lesy do roku 1945, kdy vypukl největší požár v dějinách národního parku, proč dnes lesníci odstraňují z porostů borovici vejmutovku a smrk a vysazují jedle a listnaté stromy? Víte, proč už v lesích národního parku netokají tetřevi, k čemu sloužily dehtárny a milíře, proč je i mrtvé dřevo živé? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek naleznete na následujících 19 zastaveních naučné stezky, která vás provede atraktivní oblastí jetřichovických vyhlídek v samém srdci národního parku České Švýcarsko.
 
Na každém zastavení na vás čeká, kromě spousty zajímavých informací, také soutěžní otázka, která ověří vaše znalosti o lesích národního parku.
 
Pro zobrazení textů a soutěžních otázek budete potřebovat mobilní telefon nebo tablet s přístupem na Internet. K informacím a úkolům na jednotlivých zastavení se dostanete pomocí QR kódů nebo NFC tagů. Čtečky QR kódů naleznete v obchodu s aplikacemi ve Vašem mobilním telefonu. Po zapnutí čtečky namíříte fotoaparát na QR kód a povolíte zobrazení stránky ve webovém prohlížeči. Pokud je Vaše zařízení vybaveno NFC čipem, tak jej stačí s aktivovanou obrazovkou přiložit ke QR kódu (pod každým QR kódem je umístěn NFC tag se shodným obsahem).
Jsi kluk, holka, rodina nebo skupina?